Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Ne, 9-21 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 70 € a máte dopravu ZADARMO
Staňte sa členom JJkomiks klubu a nepremeškajte žiadne akcie či zľavy!
Obchodné podmienky

Všeobecné ustanovenia a vymedzenie pojmov

Tieto všeobecné obchodné podmienky (ďalej len "VOP") sa vzťahujú na obchodné vzťahy medzi kupujúcim a spoločnosťou JJkomiks, s.r.o., so sídlom Dubová 3276/ 6, 010 07 Žilina, IČO 53136748  (ďalej len "prevádzkovateľ" alebo "predávajúci") uzatvorené prostredníctvom systému elektronického obchodného domu www.jjkomiks.sk (ďalej len "systém"). VOP upravujú práva a povinnosti účastníkov kúpnej zmluvy uzatvorenej na diaľku prostredníctvom serveru www.jjkomiks.sk medzi predávajúcim a kupujúcim. Práva a povinnosti účastníkov kúpnej zmluvy sa riadia právnou úpravou kúpnej zmluvy podľa ust. § 588 a nasl. v spojení s ust. § 612 a nasl. zákona č. 40/1964 Zb., občiansky zákonník. Kupujúcim sa rozumie v systéme zaregistrovaná fyzická alebo právnická osoba, ktorá odoslala po vlastnej autorizácii elektronickú objednávku, spracovanú systémom obchodu. Elektronickou objednávkou sa rozumie odoslaný elektronický formulár, obsahujúci informácie o kupujúcom, zoznam objednaného tovaru z ponuky elektronického obchodu a cenu tohto tovaru, spracovaný systémom obchodu alebo e-mail odoslaný na adresu predávajúceho.

Registrácia

K objednávaniu tovaru na www.jjkomiks.sk nie je povinné sa registrovať. Zákazníkom sa môže stať každá fyzická osoba spôsobilá na právne úkony a ktorá ma záujem zaobstarať si tovar prostredníctvom www.jjkomiks.sk .
Pokiaľ sa rozhodne vstúpiť do JJKomiks klubu získate tým radu výhod:
- možnosť pravidelne zbierať kredit za každý nákup
- vymieňať kredity za zľavu pri ďalších nákupoch
- informácie o novinkách cez email
- históriu svojich objednávok
K vstupu do JJKomiks klubu je potrebné vyplniť formulár.

Objednávka

Podmienkou platnosti elektronickej objednávky je pravdivé a úplné vyplnenie všetkých, registračným formulárom požadovaných údajov a náležitostí, vrátane telefonického kontaktu. Všetky prijaté elektronické objednávky sú považované za návrh zmluvy a sú považované za záväzné. Kúpna zmluva, na ktorej základe je realizovaný predaj tovaru predávajúcim kupujúcemu vzniká na základe záväzného potvrdenia objednávky v systéme. Predávajúcim
e-mailom potvrdená objednávka (alebo jej časť) je považovaná za záväznú pre obe strany, ak nedôjde k porušeniu podmienok dohodnutých v čase potvrdenia a vtedy zároveň vzniká vzťah medzi zákazníkom a  predávajúcim. Za podstatné podmienky sa považujú hlavne obsah objednávky (presná špecifikácia tovaru a jeho počet), cena za tovar a prepravu, spôsob doručenia, spôsob úhrady za tovar. Pre ukončenie objednávky je nutný súhlas s obchodnými podmienkami, ktorým potvrdzujete, že ste im porozumeli a súhlasíte s ich znením.

Cena

Pre  zákazníkov www.jjkomiks.sk  platia zvýraznené ceny. Pri všetkých tituloch je uvedená aj škrtaná cena - je to maloobchodná odporúčaná cena, za ktorú zvyčajne titul predávajú ostatné obchody. Tieto ceny upravujeme na základe informácií od dodávateľov a vydavateľov. Pre zákazníka vždy platí zvýraznená cena, aktuálna pri záväznom objednávaní, a nemení sa pri zvýšení alebo znížení ceny titulu v budúcnosti. Všetky ceny tovaru sú uvádzané ako konečné, vrátane zodpovedajúcej DPH vo výške stanovenej platným právnym predpisom Slovenskej republiky (zvyčajne 10% pri knihách, 20% pri ostatných produktoch), nezahŕňa však cenu dodania tovaru. Akciové ceny sú platné do vypredania zásob. Akékoľvek dodatočné zľavy, nie sú vzájomne kombinovateľné.

Storno objednávky

Ak si prajete zrušiť Vašu objednávku, ktorá ešte nebola vybavená, čo najskôr nás prosím kontaktujte  a uveďte číslo Vašej objednávky. Ak už bola Vaša objednávka zaplatená, peniaze Vám vrátime najneskôr do 14 dní na účet, z ktorého ste zaplatili. V prípade platby kartou (VISA, Mastercard) sa môže táto doba predĺžiť, vzhľadom na postup v banke pri vracaní peňazí z platieb kartou. Zároveň si vyhradzujeme právo stornovať Vašu objednávku na tovar, ak Vám ho nebudeme schopní dodať z dôvodu nedostupnosti (vypredania zásob alebo stiahnutia z ponuky) alebo ak ani pri vynaložení všetkého úsilia nie sme schopní dodať tovar v dohodnutej lehote alebo cene, a/alebo zabezpečenie tovaru by nám spôsobilo neprimerané ťažkosti a neprimerané výdavky v pomere k hodnote objednaného tovaru, pokiaľ sa s Vami nedohodneme na náhradnom plnení. O stornovaní objednávky Vás budeme bezodkladne informovať telefonicky alebo e-mailom. V prípade úhrady kúpnej ceny alebo jej časti vám budú finančné prostriedky vrátené do 14 dní na účet, z ktorého ste zaplatili, pokiaľ sa nedohodneme inak.

Dodacie podmienky

Dodávky predmetu plnenia (objednaného tovaru) budú podľa dostupnosti produktov a prevádzkových možností predávajúceho expedované v čo najkratšom termíne. Pri každom tovare je uvedená dostupnosť tovaru a to buď :

 

skladom- tovar dostupný okamžite a je možnosť ho zaslať.

 

do 10 dní- tovar je skladom u nášho dodavateľa, 10 pracovných dní je maximálna dodacia doba od dodávateľa k nám

 

Na objednávku- dostupnosť tovaru overujeme u dodávateľa. V prípade dostupnosti tovar objednávame a doručujeme v priebehu 30 pracovných dní alebo na základe komunikácie so zákazníkom.

 

vypredané- tovar nie je skladom ale pracuje sa na jeho doplnení , je možne vyžiadať informácie o tom keď bude tovar doplnený.

 

Každý zákazník je informovaný o všetkých zmenách v stave objednávky emailom. Status objednávky si môže skontrolovať po prihlásení sa v systéme. E-mail s informáciou že je balík odoslaný vždy obsahuje faktúru.

Podmienky a spôsob dodania tovaru

 Záväzok dodať tovar je splnený odovzdaním tovaru zákazníkovi resp. oprávnenej osobe uvedenej v objednávke alebo jeho odovzdaním prvému prepravcovi na prepravu. Tovar posielame cez spoločnosť Slovak Parcel Service a Packeta. O tom, že Vaša objednávka bola odovzdaná prepravcovi, Vás budeme informovať e-mailom . Ak Vám tovar nebol doručený do 2 pracovných dní po našom e-maile kontaktujte  prosím doručovateľa a aj nás. Bližšie informácie o Vašom balíku a možných dôvodoch nedoručenia Vám po preverení následne poskytneme e-mailom. Zákazník je povinný prevziať tovar v dohodnutom mieste a čase osobne, alebo zabezpečiť jeho prevzatie. Prevzatie tovaru zákazník písomne potvrdí v dodacom liste, ktorý je zároveň dokladom o zaplatení tovaru v prípade platby na dobierku. Spolu s e-mailom o odoslaní tovaru obdrží zákazník účtovný doklad (faktúra), ktorý zároveň slúži ako záručný list. Záväzok dodať tovar sa považuje za splnený aj v prípade, ak zákazník neprevezme tovar v dohodnutom čase a na dohodnutom mieste, resp. odmietne tovar prevziať. V prípade, ak si zákazník tovar neprevezme a tovar sa nám vráti späť, máme právo od kúpnej zmluvy odstúpiť a od zákazníka požadovať náhradu nákladov spojených s vrátením tovaru (poštovné súvisiace so spätným zaslaním tovaru). Opätovné doručenie zásielky je možné len po vzájomnej dohode. Nezodpovedáme za oneskorenú dodávku tovaru zavinenú doručovateľom (Poštový kuriér, 123 Kuriér, Packeta.) alebo nesprávne udanou adresou prijímateľa. Zákazník nadobúda vlastnícke právo k tovaru jeho prevzatím v mieste dodania a úplným zaplatením kúpnej ceny. Pri prevzatí zásielky je zákazník povinný skontrolovať zásielku, či nebol poškodený obal zásielky (mechanické poškodenie spôsobené prepravou). V prípade viditeľného poškodenia zásielky je zákazník oprávnený zásielku neprevziať.

Spôsob platby

Na úhradu za tovar máte hneď niekoľko možností:
- dobierka
- bankový prevod
- hotovosť
- platba kartou - GOPAY
V každom e-maily o odoslaní tovaru sa nachádza aj faktúra ktorá slúži ako záručný list, pokiaľ faktúra v e-maily o odoslaní tovaru chýba treba nás kontaktovať na objednavky@jjkomiks.sk .
Viac sa môžete dočítať tu.

Poštovné a iné poplatky

Ku cenám tovaru pri objednávke pripočítavame balné a poštovné ktoré závisí od typu Vami vybraného prepravcu . Aktuálny cenník prepravcov nájdete tu ale aj pri tvorbe objednávky. V prípade nejasnosti nás kontaktujte.

Záručné podmienky a Reklamačný poriadok

Na všetok predávaný tovar je poskytovaná zákonom stanovená záručná doba 24 mesiacov, ktorá začína plynúť dňom prevzatia tovaru zákazníkom, ak nie je uvedené inak.
Zaručiť sa môžeme za:

  • dodržanie ceny, ktorá bola platná v čase potvrdenia vašej objednávky
  • zabalenie a odoslanie tovaru bez vád (s výnimkou použitého tovaru)
  • akceptáciu tzv. skrytých vád (napr. chýbajúce, alebo poprehadzované strany v knihe/komikse) ktoré sa nedajú zistiť nami
  • dodanie tovaru v kvalite a množstve podľa objednávky (ak bola akceptovaná z oboch strán)
  • daňový doklad (faktúry) v e-maily o odoslaní tovaru

Naopak, zaručiť sa nemôžeme za sľuby tretích strán, ako napríklad:

  • oneskorené doručenie zavinené doručovateľom
  • poškodenie zásielky zlou manipuláciou počas dopravy zásielky (Nepreberať!)
  • oneskorené doručenie tovaru zavinené nesprávne udanou adresou prijímateľa
  • obsahovú náplň knihy, komiksu a ďalších podobných produktov, oficiálne prezentovaných výrobcom.

Reklamácia tovaru a odstúpenie od  zmluvy

Všetky informácie nájdete v  Reklamačný poriadok.

Alternatívne riešenie sporov

V  prípade, že nie ste spokojný s vybavením Vašej objednávky, dodaným tovarom alebo našimi službami, napíšte nám na info@jjkomiks.sk . Pokiaľ sme Vašu reklamáciu nevybavili k Vašej spokojnosti alebo ak sa domnievate, že sme mohli porušiť Vaše práva, môžete podľa zákona 391/2015 Z.z. podať návrh na začatie alternatívneho riešenia sporu.

Subjekt alternatívneho riešenia sporov podľa §3 zákona 391/2015 Z.z. môže od vás za začatie riešenia sporu požadovať úhradu poplatku do výšky 5 eur s DPH. Návrh môžete podať spôsobom určeným podľa §12 Zákona 391/2015 Z.z. .

Ochrana osobných údajov

Všetky informácie nájdete v Ochrana osobných údajov.

Záverečné ustanovenia

Tieto všeobecné obchodné podmienky sú neoddeliteľnou súčasťou kúpnej zmluvy uzavretej medzi spoločnosťou JJkomiks, s.r.o. a jej zákazníkom, a sú pre obe strany záväzné. Právne vzťahy založené kúpnou zmluvou sa budú riadiť ustanoveniami kúpnej zmluvy (t.j. záväznou objednávkou a potvrdením objednávky, prípadne individuálne dohodnutými podmienkami), ustanoveniami týchto všeobecných obchodných podmienok a príslušnými právnymi predpismi. Ustanovenia kúpnej zmluvy majú prednosť pred ustanoveniami týchto všeobecných obchodných podmienok a dispozitívnymi ustanoveniami všeobecne záväzných právnych predpisov. Právne vzťahy vyplývajúce z kúpnej zmluvy sa spravujú vždy všeobecnými obchodnými podmienkami účinnými v čase záväznej objednávky tovaru.

 

Prajeme Vám príjemné nakupovanie v našom obchode .

JJkomiks

Staňte sa členom JJkomiks klubu a nepremeškajte tak naše akcie či zľavy!
Kde nás nájdete?

ZOC MAX Žilina
Prielohy 979/10, 010 07
Žilina-Solinky


 
Kontakty
Logo
JJkomiks
(Po-Ne, 9-21 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk